Vladimír Mikuláš - nositel Ceny veřejnosti 2020

Po čtvrté v historii nadace udělila v rámci Ceny Olgy Havlové také Cenu veřejnosti. Porota vybrala z nominovaných pět osobností, které postoupily do užšího výběru online hlasování. Cenu veřejnosti získal Vladimír Mikuláš.

Vladimír Mikuláš - nositel Ceny veřejnosti 2020

Vladimír Mikuláš z Prahy, spolupracovník organizace ALSA, z. s., která pomáhá pacientům s amyotrofickou laterální sklerózou a jejich rodinám, onemocněl amyotrofickou laterální sklerózou krátce před svatbou. Přestože je tatínek dvojčat upoutaný na vozík, spolupracuje se spolkem ALSA a pomáhá lidem s touto nemocí, ať už osvětou či speciálním cvičením na podporu dýchání. Nafotil též charitativní kalendář a pro spolek získal sponzory. Po celou dobu své vlastní nemoci je v písemném kontaktu s jinými nemocnými a dává jim naději a povzbuzení. I když se jeho nemoc zhoršuje, je jeho mottem „Dokud je dech, je život.“ 

Na Cenu veřejnosti byli dále nominováni Věra Fina z Prahy, zakladatelka pacientské organizace Jelimán, Petra Hurtová z České Lípy, pekařka v Koláčkárně u Salvátora, Daniel Hottmar ze Štětkovic, dobrovolník v Hospici Dobrého Pastýře, a Jan Ďurďák z Děčína, lektor a odborný konzultant v Celesta Praha z. ú. 

Foto © Alexandra Hannibalová