Pavel Šturm se stal laureátem Ceny Olgy Havlové 2018

Letošní Cenu Olgy Havlové získal 28. května 2018 v Praze předseda Pražského spolku neslyšících Pavel Šturm.

Pavel Šturm se stal laureátem Ceny Olgy Havlové 2018

Pavel Šturm se narodil jako neslyšící. Vyučil se řemeslu, které nějaký čas provozoval, pak se ale rozhodl pomáhat lidem se stejným postižením, jako má on sám. Jako předseda Pražského spolku neslyšících téměř každý víkend se svými kolegy organizuje různé akce. Svým příkladem dokazuje, že i s postižením lze žít plnohodnotný život.

Cenu veřejnosti získal Martin Kabát, který od roku 2016 pomáhá v organizaci ADAM - autistické děti a my při terapeutických aktivitách pro autistické děti.

Záštitu Ceně Olgy Havlové udělili Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, Jan Wolf, radní hl. m. Prahy, Eva Špačková, radní pro oblast školství, občanskou společnost a spolky městské části Praha 1, Hlavní mediální partneři: Česká televize, Český rozhlas, partneři: ČSOB, DVTV, Economia, Rádio 1, innogy, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Mountfield, České zastoupení Volvo a Auto Průhonice.

Slavnost se uskutečnila v pondělí 28. května ve Slovanském domě, vystoupila operní pěvkyně Ester Pavlů, na piano jí doprovázel Ahmad Hedar. Moderovala Barbora Kroužková. V rámci ceny se uskutečnilo neformální setkání zástupců sesterských organizací VDV.