Martin Škurek - držitel Ceny veřejnosti 2022

Již po šesté nadace udělila v rámci Ceny Olgy Havlové také Cenu veřejnosti. Porota vybrala z nominovaných tři osobnosti, které postoupily do užšího výběru online hlasování. Cenu veřejnosti získal Martin Škurek.

Martin Škurek - držitel Ceny veřejnosti 2022

Martin Škurek je upoután na invalidní vozík, přesto žije naplno. Pracuje jako poradce v Národní radě osob se zdravotním postižením, kde pomáhá klientům vypracovávat odvolání nebo žaloby, a jako odborný asistent vyučuje na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Každý pátek dopoledne tráví již 12 let v denním stacionáři Okýnko, kde s tamními klienty jako dobrovolník beseduje nad nejrůznějšími tématy, od právních otázek přes problematiku opatrovnictví po historii nebo cestování. Snaží se jim být příkladem a ukázat, že i se  znevýhodněním je možné plnit si své sny a cíle. Martin se aktivně zajímá o komunální život a politiku.

Laureátkou Ceny Olgy Havlové se stala Dita Horochovská. 

Slavnostní udílení se uskutečnilo 23. května v kulturním centru Vzlet. Akce se zúčastnila předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová.

Záštitu nad slavnostním udílení Ceny Olgy Havlové převzaly:
Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Miluše Horská, předsedkyně Výboru pro sociální politiku Senátu Parlamentu ČR
Milena Johnová, radní hl. města Prahy

Hlavní mediální partneři: Český rozhlas Radiožurnál a Deník N
Partneři: Vzlet, Minet Elektro, spol. s. r. o., ČSOB, Mountfield, Rückl, Volvo Car CZ, Auto Průhonice a Radio 1